Tiskové zprávy

I LOVE KITCHEN - srdeční záležitost většiny návštěvníků veletrhu

I LOVE KITCHEN - srdeční záležitost většiny návštěvníků veletrhu

I LOVE KITCHEN - srdeční záležitost většiny návštěvníků veletrhu

Velkou pozornost na letošní přehlídce interiérového designu Design Shaker budila expozice I LOVE KITCHEN, kde to opravdu žilo. Probíhala zde "zkušební jízda", systém skříněk na kolečkách, které dovolují sestavit na zkoušku různé varianty kuchyní. Také se zde konaly přednášky o ergonomii a nejčastějších chybách při zařizování kuchyní a kuchařská show šéfkuchaře Jakuba Reimitze.

Na expozici byly k vidění dvě sestavy. První měla čelní plochy z akrylátu dekorované technologií overface s motivem Flower, z nové kolekce Trachea. Místo klasických úchytek byly použité zapuštěné lišty a na obkladovou plochu zvolila designérka kalené sklo. K tomu skvěle ladila kompaktní pracovní deska s motivem dekoru dřeva značky Abet Laminati. Dřez značky Franke byl v tomto případě instalován ze spodu, což tato pracovní deska dovoluje. V horní části byly instalovány výklopy, ve spodní části výsuvy, vše od značky Blum.

Druhá kuchyně s ostrůvkem byla pojata v achromatických barvách a na akrylátových dvířkách byl použit v některých částech dekor History. Stejně jako v menší kuchyni i zde byla kompaktní pracovní deska, tentokrát v bílém provedení. Na ní dominoval odsavač par a indukční varná deska značky Franke. V této sestavě si mohli návštěvníci vyzkoušet bezúchytkové otevírání skříněk systém Servo-drive značky Blum.

Celou expozici navrhla a přednášky připravila zkušená designérka Iva Bastlová, pro kterou je kuchyně opravdu srdeční záležitost. A jak bylo vidět ze zájmu návštěvníků, kterých přišlo na veletrh přes 36 tisíc, jsou kuchyně srdeční záležitostí i pro ně!

Expozice se účastnili přední výrobci komponentů do kuchyňských linek:

Blum - výrobce kování
Franke - výrobce spotřebičů, dřezů a baterií
Abet Laminati - výrobce laminátů a kompaktních desek
Trachea - český výrobce dvířek a čelních ploch

Fotografie ke stažení ZDE


zpět na tiskové zprávy