Tiskové zprávy

Mezonetový byt: elegantní & praktický

Mezonetový byt: elegantní & praktický

Se zvyšující se poptávkou po nemovitostech a hledání kompromisů pro bydlení, roste zájem také o atypické byty, mezi které mezonety jednoznačně patří.  Takové prostory je třeba řešit chytře a využít každý centimetru v nich. Nejde jen o klasické vestavné skříně, ale efektní a současně efektivní řešení. Několik takových najdete v tomto městském bytě, jehož cílem bylo získání maximálního úložného prostoru a elegantního, až luxusního dojmu.

Začneme hned v předsíni, kde se nachází praktická šatna s výsuvy Strong a svíticí šatní tyčí TM-profil LED Oval. Z předsíně se dostaneme rychle do hlavní obytné části, stačí otevřít bílé posuvné dveře na moderním, lehce industriálním kování K-STRONG Barnio, které je doplněno tlumením.

V hlavním obytném prostoru se nachází velké pohledové schodiště, které vede na ložnice. My se zde zastavíme a podíváme se na úložný prostor pod schody, který trápí většinu mezonetových bytů. Díky vestavné skříni vybavené kováním značky Hettich, typ závěsy Sensys Push to open Silent, výsuvy Quadro 4D a kování pro skládací dveře WingLine L, je využitý každý volný centimetr. Bezúchytkový systém otevírání zabezpečuje, že skříň působí decentně až neviditelně.

Jídelně s kuchyní dominuje jídelní stůl v netradičním dekoru Zante Aniline z kolekce SM’art. Na stole a na čelní stěně ostrůvku je použita odolná varianta HPL laminátu. V předsíni na zádech skříně pak najdeme tento dekor v dostupnějším variantě lamina.
Stůl je možné mít rozkládací s použitím kování Pöttker Alu 77.

Samotná linka je v neutrální barvě ( Egger Perfect sense Alpská bílá hluboký matt) , díky čemu vypadá prostor vzdušně a opticky větší, než doopravdy je. Není však rozhodně nudný! Vybrané nábytkové hrany Raukantex (405902 broušená měď 23/1 mm) jsou v měděném provedení a ladí s měděným dřezem a baterií Grohe Sunset. Tyto měděné akcenty doplňuje i svítidlo a další bytové doplňky.

V kuchyni ještě chvíli zůstaneme a podíváme se na pracovní desku. V našem případě jsme zvolili bílý kompakt ( 310059 – KD bílá křídová 2800/2070/12 s bílým jádrem), který je použitý i na ostrůvku a jeho bocích. Tento materiál umožňuje instalaci dřezu spodní montáží, a tak na desce u dřezu nenajdete žádné spáry a přechody. Na kuchyňskou linku navazuje zprava malá domácí pracovna, která by se v bytě jinam nevyšla. Je ukrytá za šikovným kováním HAWA. Dveře se otevřou, zasunou do boku skříně a můžete pracovat. Po práci stačí jednoduše dveře vysunout a zavřít. Pak jakoby pracovna ani neexistovala.

Koho zaujala podlahová krytina, tak můžeme doplnit, že se jedná o pravé, velmi odolné dřevo Parky Valley Oak Rustic Light.

Všechny použité produkty jsou vybrány ze sortimentu Démos trade, který je mimo jiné výhradním dodavatelem materiálů SM’art do České republiky. Více informací o produktech, jejich variantách a další inspirace najdete na webových stránkách firmy.

www.demos-trade.com

                  


zpět na tiskové zprávy