Tiskové zprávy

Scéna: Inspirace & Trendy - expozice plná inspirace

Scéna: Inspirace & Trendy - expozice plná inspirace

Již po páté proběhla v rámci veletrhu Design Shaker expozice zaměřená na prezentaci trendů a rozlišných materiálů. Tentokrát bylo k vidění více než 170 vzorků různých materiálů od skla, tapet, textilu až po lamináty, kovolamináty dřevo, korek a další speciality sestavené dle jednoho klíče - 4 aktuálních trendů inspirovaných zahraničními veletrhy.

URBAN GREEN

Protože naše životy jsou stále více mimo přírodu, hledáme ji ve svých domovech, a to nejen v podobě živých rostlin, ale i jejich motivů. Listy, květy a organické motivy hrají hlavní roli stejně jako paleta zelených odstínů.

IMPERFECTION HOME
Krása nedokonalosti, ruční práce a umění. Tak zní charakteristika tohoto směru, jenž je pravým opakem konzumního stylu. Nejde tu o dekorativnost, ale o pohodu a příjemný život bez diktátu ke konkrétním pravidlům.

COLOR POWER
Konečně je to tu! Znovu opěvujeme sílu barev a jejich jednotlivých odstínů a tónů. Hlavní roli zde hrají modrá a červená ve všech svých podobách. Nechybí ani fialová, barva letošního roku dle Pantone.

PASTEL OASIS
Obytné prostory se zmenšují, cena za bydlení jde nahoru. Reakcí na malé byty jsou palety z pastelových barev, jež jsou do těchto míst ideální. Nejde však jen o barvy, materiály by měly mít přidanou hodnotu jako je např. snadná úprava (easy care & easy clean).

Této přehlídky se účastnilo přes 20 značek a výběr vzorků i instalaci měla na svědomí již tradičně designérka a vydavatelka odborného magazínu Interiéry Ing. Iva Bastlová, DiS.

Veletrh celkem navštívilo 36 284 osob. A ti co přišli z parkoviště, nemohli tuto přehlídku ve vstupní hale přehlédnout!

Děkujeme všem partnerům, pořadatelům veletrhu i pozorným návštěvníkům!

Foto ke stažení zde


zpět na tiskové zprávy